BETEKINTÉS AZ ORSZÁG IRÁNYÍTÁSÁBA

2021. november 10-én iskolánk (4-7. osztályos) tanulói és az őket kísérő tanárok Budapestre, a Parlamentbe látogattak dr. Rétvári Bence államtitkár úr és a Letkési Önkormányzat jóvoltából. Erre a programra elkísérte a diákokat Huszák Tamás polgármester úr is, ami nagy megtiszteltetés volt számunkra.
 
Tanulóink írják:
 
„November 10-én tanulmányi kiránduláson voltunk Budapesten. Rétvári Bence országgyűlési képviselő úr vendégeiként először a Parlamentbe mentünk. A járványügyi előírások miatt valamennyien maszkot viseltünk és megmérték a testhőmérsékletünket is. Átvizsgálták a táskáinkat és kaptunk egy nyakba akasztható kommunikációs eszközt, amelyen keresztül az idegenvezető elmondta a fontos információkat. Végigjártuk a legfontosabb helyiségeket. Benéztünk az ülésterembe, a kupolateremben megcsodáltuk a koronaékszereket, és láttuk felvonulni a koronaőröket. A kis múzeumban sok érdekeset megtudhattunk az építkezésről és a karbantartásáról. A Duna-parton leültünk József Attila szobra mellé, majd a bronzból kiöntött cipőknél virággal fejeztük ki együttérzésünket a holokauszt áldozatai iránt. Ezután átmentünk Budára, sétáltunk a várban, gyönyörködtünk a kilátásban. Sok fényképet készítettünk. Ez egy csodás nap volt.”
 
Szegner-Szalai Réka, Juhász Sára, Balázs Leila, Pális Hanna
 
Élményekkel (és fényképekkel) gazdagon érkeztünk vissza este Letkésre.
 
Kelenföldi Éva
tanár