Taroltak a szentendrei zeneiskolások a zenei versenyeken!

A világban zajló szomorú események ellenére a szentendrei zeneiskolások versenyzési kedve töretlen volt egész tanévben. Már az év eleji őszi versenyek is online formában - személyes jelenlét, szereplés nélkül, videó felvételek beküldésével - kerültek megrendezésre. Ez a fajta megmérettetés a tanév majdnem összes versenyét jellemezte.
A második félév elején zajlott az Oktatási Hivatal által meghirdetett XVI. Friss Antal Gordonkaverseny döntője, ahol Takács Ábel növendékünk I. helyezést kapott! Zeneiskolánkban utoljára Fenyő Laci tudott országos versenyt nyerni, így ez különösen nagy érdem. Ábel tanára Négyessy Katalin, zongora kísérője pedig Szotyori Nagy Gábor. Ismét indultak növendékeink a szombathelyi Bartók Béla Zeneiskola által szervezett Sistrum Zenei Versenyen, ahol ismét Négyessy Katalin növendékei szerepeltek sikerrel: Takács Ábel arany-, Hegyi Bálint bronz minősítést kapott.
 
Ezután két - az Oktatási Hivatal által szervezett – országos verseny döntőjére került sor: március utolsó hétvégéjén a X. Országos Jeney Zoltán Fuvolaverseny döntőjében Vándor Sára Márta III. helyezést ért el. Felkészítő tanára Bajánné Babics Nóra, a korrepetítora Richter Annamária volt. Ezt követte április 9-11-e között a XII. Országos Zongora Négykezes és Kétzongorás verseny döntője, ahova mind a hat induló párosunk bejutott. A döntőben több dobogós helyet is elhoztak tehetséges kis zongoristáink. Csizmadia Angelika növendékei közül:
 
Franyó Emma és Rudolf Csenge II. helyezést, Őri Beatrix és Rudolf Csenge III. helyezést ért el, Hauser Júlia és Veres Boglárka párosa pedig dicséretben részesült.
 
Forrai Judit tanárnő növendékei közül: Mosolygó Ágoston és Tardy Máté II. helyezést kapott, Wéber Zara és Imre Júlia II. helyezést ért el, Dobrády Flóra és Ondruss Réka dicséretben részesült.
 
A hangszeres megmérettetéseken túl zeneszerző versenyen is indultak növendékeink.
 
A Kiss Zenede Alapfokú Művészeti Iskola által meghirdetett „Kiss Zeneszerzők Regionális Verseny” szintén online formában került megrendezésre. A diákok által komponált művek kottáját, illetve az azokból készített hangfelvételeket kellett beküldeni. Iskolánk két zeneszerzős növendékének a művei kerültek elbírálásra: Kalmanovits Márton III. helyezést ért el, Asszonyi Pongrác különdíjat kapott. Zeneszerzés tanáruk Pál Eszter Veronika.
 
Az Oktatási Hivatal által meghirdetett versenyek sorát a XV. Országos Lubik Imre Trombitaverseny döntője zárta iskolánkban április végén. Két trombitás növendékünk (egy testvérpár) indult a versenyen. Teffner Dénes III. helyezést ért el, testvére Teffner Zsombor dicséretet kapott. Felkészítő tanáruk Kresz Richárd, a korrepetítor Tóth Judit tanárnő volt.
 
A nemzetközi zenei színtéren is megmérettették magukat diákjaink. Az „Online Saxiana International Competition” elnevezésű versenyen két szaxofonos növendékünk Fáy Lukács és Kocsis Ábris szerepelt szépen. Szaxofon tanáruk Nagy Viktor, a zongora kísérő ez alkalommal is Szotyori Nagy Gábor volt.
 
Május első hetében került megrendezésre egy másik online zeneszerző verseny „A kis zeneszerző” címmel. Ezen a rendezvényen is voltak induló növendékeink: Schrett Kamilla I. helyezést, Balogh Sebestyén és Mosolygó Ágoston II. helyezést, míg Balogh Emma és Balogh Ágoston III. helyezést ért el. Tanáruk Bokorné Forró Ágnes tanári díjban részesült.
 
Szintén május hónapban került sor a III. „Tomics István” Fúvós- és Ütőhangszeres előadóművészek nyílt Versenyére (2021. május 17-21.), még ez a megmérettetés is online formában. Egy diákunk, Vándor Sára Márta fuvolista indult ezen a versenyen, ahol I. helyezést ért el. Tanára Bajánné Babics Nóra, a korrepetítor Richter Annamária volt.
 
A Henle Zongoraverseny 2021 elnevezésű online versenyen három növendékünk Méri Veronika, Wagner Lilla és Szentkirályi-Tóth Réka vett részt május elején. Felkészítő tanáruk Richter Annamária.
A június 16-18 között immár személyes jelenléttel megrendezett IX. Farkas Ferenc Zongoraversenyen is nagyon szépen szerepeltek a szentendrei zeneiskolások. Méri Veronika II. helyezést ért el, és különdíjat kapott Orbán: Búcsúzás című darabjáért, Wagner Lilla III. helyezett lett, Szentkirályi-Tóth Réka különdíjat kapott Grecsanyinov: Bánat című darabjának előadásáért. Ők mindhárman Richter Annamária növendékei, és az I. korcsoportban indultak. Szintén az I. korcsoportban versenyzett és különdíjban részesült Wéber Zara, Forrai Judit növendéke. A negyedik korcsoportban indult Balikó Virág, aki II. helyezést ért el, tanára Völgyesi Zsuzsanna. Őri Beatrix szintén negyedik korcsoportos indulónk különdíjat kapott, tanára Csizmadia Angelika.
 
Köszönjük a diákok, a felkészítő tanárok munkáját, gratulálunk az elért sikerekhez, és hatalmas köszönet illeti Brodmann Tamást és Gaál Zoltánt iskolánk hangtechnika tanárait, akik a minőségi videófelvételek elkészítésében nélkülözhetetlen szakmai segítséget nyújtottak.