Karant-ÉN

A Váci Tankerületi Központ az Edukanyar újságban egy új (ideiglenes) rovatot indított Karant-ÉN címmel. A rovatban minden hétfőn és csütörtökön új írások jelennek meg diákok, tanárok, szülők tollából.

Szokolyai Cseh Péter Általános Iskola

Balog Dalma: Otthon maradtam

Itthon vagyok két hónapja,
Négy fal között karanténba'.
Kicsit unom az egészet,
Hiányzik a szabad élet.

Nem jó az otthon tanulás,
Kell a társas futkározás.
Rossz ez az online oktatás,
Nincsen osztálykirándulás.

Nem lehet így rosszalkodni,
Tanárokat bosszantani.
A tanévnek lassan vége
Az iskola örömére.

Hát ez milyen butaság,
Túl sok lett a lazaság.
Hogy búcsúzunk így egymástól:
Ballagótól, osztálytárstól,
A sok megszokott tanártól?

 

Váci Juhász Gyula Általános Iskola

Lózs Benett 3. b osztályos tanuló: Távoktatás

A koronavírus megjelenése gyors terjedése váratlan kihívások elé állított bennünket.

Március közepétől, mindennapos iskolába járás helyett,távoktatásban zajlik a tanulás. Kialakult az online oktatás a Teams rendszerrel.

Számomra a távtanulás, az online órák nem okoznak nehézségeket. Örömmel tölt el, hogy kialakíthattam az önálló tanulás képességét, próbára tehetem magam.

Bizonytalanságomban segítséget kérek a szüleimtől. Különösen tetszenek a játékos videós feladatok, nagyon jól együtt tudunk működni a tanár nénikkel.

A feladatok és tananyagok mennyisége részemre, nem megterhelőek. Élvezet megoldani a feladványokat, mindig izgalommal várom a leckét és annak teendőit. Nagyon tetszik nekem ez az oktatási forma.

Bízom benne,hogy mihamarabb vége lesz ennek a helyzetnek. Újra boldogan beülhetek az iskola padba, hogy a megszokott mederben folyhasson a tanítás-tanulás!

 

Schoffer András 5.a: A távoktatásról

Szerintem a tantermi tanítás sokkal jobb, mint a távoktatás. Egyrészt, mert könnyebb elvégezni az anyagot, hiszen több tanári magyarázat van; másrészt mert találkozhatok minden nap a barátaimmal, akikkel meg lehet mindent beszélni. Eleinte abból adódtak problémák, hogy nem ismertük a felületet, amelyet használunk, de ebbe kis idő után egész jól belerázódtunk. Technikai gondok azért még bármikor adódhatnak, akár online óra közben is. Nagyon figyelni kell a tanárok bejelentkezését, ki, mikor tart órát, és figyelni kell a beadandó feladatok határidejét is. Ebben a szüleink segítségére is szükségünk van. Gond lehet az is, ha egy családban csak egy számítógép van, és azt több gyerek használja, esetleg a szülők is.


Persze okostelefonja már szinte mindenkinek van, de az mindenre nem használható. Ilyenkor nehéz jó időbeosztást találni, esetleg lemarad valaki egy online óráról, vagy egy feladat visszaküldéséről.


Néhány tanár elég sok feladatot ad, szerintem úgy gondolják, hogy most több időnk van tanulni, de egyedül, kevesebb tanári magyarázattal nehezebb a tanulás. A tanárok többsége azért elvégezhető mennyiségű anyagot küld. Általában egyszerre megkapjuk egész hétre a tanulnivalót a hét elején. Van, aki napokra lebontva küldi el, és van, aki ömlesztve, így a hét során bármikor megcsinálhatom a megadott határidőn belül. Kicsit nehéz erre odafigyelni, és ügyesen beosztani az időmet. Összességében szerintem több időt kell a tanulásra és a feladatok elkészítésére fordítani, mint az iskolában.


Én már nagyon várom, hogy minden visszatérjen a régi kerékvágásba.

 

Nagymarosi Kittenberger Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Várkonyi-Nickel Róza: Karantén idei gondolataim